Pasaulinių varžybų reglamentas --->>

Bikini varžybų programa ir vertinimo kriterijai

 

Varžybų programa – vienas etapas, kurį sudaro dvi dalys – dalyvių prisistatymas ir palyginimas.

Prisistatymas sportininkės prisistato žiūrovams ir teisėjams, kurio trukmė 30 s. Dalyvės prisistatymą turi atlikti sekančiu būdu:

· Jos po vieną išeina iš užkulisių į scenos vidurį ir atlieka pirmąją stovėseną iš priekio;

· Pasisuka į dešinę

· Pasisuka nugara į teisėjus, kojos pečių plotyje, plaukai turi neuždengti nugaros, rankos laikomos šonuose.

·         Pasisuka į dešinę

·         Atsisuka veidu į teisėjus, kojos laikomos maždaug pečių plotyje, rankos šonuose

· Po to nueina į scenos gilumą ir atsistoja į scenos teisėjo nurodytą vietą.

Teisėjai vertins dalyvių kūno sudėjimą tuo metu kai jos juda. Vertinama dalyvių laikysena ėjimo metu. Eisena, elegancija, gestai, asmenybė, charizma, buvimas scenoje ir žavesys taip pat kaip ir natūralumas svarbūs skirstant dalyvių vietas.

Dalyvių palyginimas.

Atrankinėse ir pusfinalių varžybose sportininkės atlieka keturias stovėsenas:

 · proporcijų įvertinimas iš priekio;

 · proporcijų įvertinimas iš kairio šono;

· proporcijų įvertinimas iš nugaros;

· proporcijų įvertinimas iš dešinio šono.

Tada sportininkės vėl nusisuka nugara į teisėjus ir po komandos nueina iki scenos gilumos, atsistoja į poziciją ir nugaros (plaukai turi nedengti nugaros), po komandos atsisuka ir grįžta atsistodamos į poziciją iš priekio.

Vienu metu sulyginimui kviečiamos ne daugiau kaip šešios ir ne mažiau kaip trys sportininkės. Taip teisėjai sulygina grupę dalyvių iš priekio, kairio šono, nugaros ir dešinio šono bei savęs pateikimą scenoje, eiseną, moteriškumą.

Baigus sulyginimą, sekdamos scenos teisėjo nurodymus, dalyvės eis į priekį, link scenos priekio ir bus palydėtos į užkulisius.

Vertinama visuma. Vertinimas susideda iš bendro kūno vaizdo, šukuosenos, makiažo, veido, viso kūno ištreniravimo ir formos; kūno balansas, proporcijos, odos būklė ir spalva ir dalyvės gebėjimas demonstruoti pasitikėjimą savimi, laikyseną bei grakštumą. Teisėjai turi kreipti dėmesį į harmoningumą, proporcijas, klasikinį moterišką kūno sudėjimą, gerą laikyseną, teisingą anatominę struktūrą. Vertikalios proporcijos (kojos ir viršutinė kūno dalis) ir horizontalios proporcijos (klubai ir liemuo iki pečių linijos) yra pagrindiniai vertinimo kriterijai. Kūno sudėjimas turėtų būti vertinamas kaip viso kūno bendras lygis, kuris pasiektas sportininkės pastangų ir dietos dėka. Kūno dalys turi būti gražios ir tvirtos, nedidelis riebalų kiekis, bet gali būti šiek „minkštesnės“ ir „lygesnės“. Kūno sudėjimas neturėtų būti nei pernelyg raumeningas, nei pernelyg liesas ir turi būti nedidelis raumenų atskyrimas (separacija). Vertinama atsižvelgiant ir į odos stangrumą ir atspalvį. Kūno atspalvis turi būti glotnus ir sveikos išvaizdos, be celiulito! Šukuosena ir makiažas turi papildyti atletės išvaizdą. Teisėjo vertinimas turi prasidėti nuo to momento kai atletė įeina į sceną iki to momento kai ji nuo jos nulipa. Bikini dalyvė turi atrodyti sveikai ir gero kūno sudėjimo ir patraukliai pateikti save. Tokiu būdu atrenkamos šešios geriausios sportininkės.

Miss Bikini prisistatymas


Miss Bikini pozavimas


Miss Shape pozavimas


0
 .